Historia

HISTORIA SZKOŁY

 

1 września 2003 roku  rozpoczyna oficjalną działalność Niepubliczna Szkoła Podstawowa z oddziałem przedszkolnym w Siedleminie. Edukację w szkole rozpoczyna  55 uczniów, a w oddziale przedszkolnym 11 dzieci.

W 2004 roku rozpoczyna działalność Niepubliczne Przedszkole w Siedleminie w którego skład wchodzą dwa oddziały.

Od roku 2005 zostaje stworzony Zespół Szkół, w skład którego wchodzą szkoła i przedszkole. Z roku na rok przybywa wychowanków przedszkola i uczniów szkoły. Placówka zapewnia darmowe dowozy dzieci. Organizuje także dożywianie. Co roku szkoła zapewnia uczniom aktywny wypoczynek w czasie ferii zimowych i letnich, dzięki pozyskiwaniu dodatkowych funduszy w ramach projektów.

plac zabawRealizacja projektów to jeden ze sposobów pozyskiwania dodatkowych funduszy, z których korzysta szkoła. Dzięki temu uczniowie biorą udział w warsztatach teatralnych i muzycznych, uczą się pływać, zdobywają ciekawe wiadomości, uczestniczą  w jednodniowych wycieczkach. Szkoła i przedszkole znane są na terenie całej gminy, a także powiatu dzięki organizowaniu corocznego konkursu "Akademia Pana Brzechwy i Tuwima".

Zespół Szkół w Siedleminie to placówka bardzo rodzinna, gdzie dominuje życzliwa i przyjazna atmosfera. Bardzo prężnie i z dużym zaangażowaniem działa Rada Rodziców, która włącza się w wiele przedsięwzięć i jest wsparciem w wielu akcjach. Aktywnie działa pełen inicjatywy Samorząd Uczniowski.

1 września 2013 r. to bardzo ważna data w dziejach Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Siedleminie. Zostaje jej nadane imię Jana Pawła II, przekazany sztandar i po raz pierwszy rozbrzmiewa hymn szkolny (zobacz zdjęcia z tej uroczystości).

E - Dziennik

E-dziennik

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1

Wczoraj 1

W tym miesiącu 157

Razem 15944

Nadanie imienia Jana Pawła II

tlovideo

Nasza szkoła na mapie