Rok szkolny 2015/2016

p40700417 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Już od samego rana zarówno uczniowie klas I-III jak i IV - VI mieli okazję wziąć udział w konkursach przygotowanych przez szkolną higienistkę. Następnie podczas wspólnego apelu odbyła się recytacja wierszy o zdrowiu oraz podsumowanie konkursu ogłoszonego już w marcu na całodzienny, zdrowy jadłospis. Podczas apelu uczniowie złożyli również życzenia pani pielęgniarce z okazji jej święta i odśpiewali Sto lat. Na zakończenie obchodów Dnia Zdrowia każdy mógł zmierzyć sobie gorączkę, a młodsi uczniowie mieli okazję przygotowywać przepyszne, zdrowe kanapki (zobacz zdjęcia).

p321034921 marca w naszej szkole zaroiło się od bocianów, motyli, jaskółek, biedronek, pszczółek, żabek, krokusów, żonkili, tulipanów i skowronków. W tym dniu, bowiem zarówno przedszkolaki jak i uczniowie nosili jedną z wyżej wymienionych nazw. Każda z grup oprócz elementu symbolizującego nazwę zwierzątka lub roślinki, którą wylosowała musiała również wymyślić swój okrzyk. Poza tym odbył się również konkurs "Mam talent". Chętne dzieci mogły zaprezentować się w śpiewie, tańcu, recytacji i innych zdolnościach, którymi chciały się pochwalić. Po wszystkich emocjonujących występach we wspólnym przemarszu przeszliśmy z Marzanną po ulicach Siedlemina. Było głośno i wesoło, bo towarzyszyła nam muzyka wygrywana na akordeonie i skrzypcach. Po powrocie na boisko szkolne spaliliśmy Marzannę i oficjalnie przy pieczeniu kiełbasek powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę (zobacz zdjęcia).

p3310021W marcu przedszkolaki i uczniowie klas I-III mieli okazję dwukrotnie spotkać się z Filharmonią Pomysłów, która przeniosła ich w świat legend. Pierwsze spotkanie pt. To i hola holany zapoznało dzieci z legendą o Lechu, Czechu i Rusie, legendą o Piaście Kołodzieju oraz legendą o poznańskich koziołkach. Druga wizyta Filharmonii zatytułowana ASA - TADARASice zapoznała widzów z krakowskimi legendami. Dzieci poznały legendę "O Smoku Wawelskim", "O Lajkoniku" oraz "O trębaczu krakowskim". Podczas obu wizyt nie zabrakło przesympatycznego Kocura, który wywołał dużo śmiechu (zobacz zdjęcia).

dsc05011W niedzielę 13 marca w sali wiejskiej w Siedleminie odbył się kiermasz wielkanocny. Na wszystkich przybyłych czekały liczne atrakcje: przedstawienie przygotowane przez uczniów, występ kabaretu Bzik, liczne konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, poczęstunek dla uczestników. Do dzieci przykicał wielkanocny zajączek ze słodkimi upominkami. Każdy z uczestników imprezy mógł zakupić ozdobę wielkanocną przygotowaną własnoręcznie przez rodziców i uczniów. Organizatorami imprezy byli: Rada Rodziców, Zespół Szkół w Siedleminie, Rada Sołecka Wsi Siedlemin i Ciświca. W kiermasz włączyli się też sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy (zobacz zdjęcia).

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 6

Wczoraj 5

W tym miesiącu 105

Razem 16079

Nadanie imienia Jana Pawła II

tlovideo

Nasza szkoła na mapie