Rok szkolny 2016/2017

dsc00447Kolejnego dnia dzieci odbyły praktykę w Piekarni Wosiński, która przydała się później na zajęciach w placówce szkolnej, gdzie samodzielnie piekli ciasteczka. Piekarze pokazali, jak piecze się chleb, bułki i słodkości. Dzieci miały możliwość wyrabiania ciasta, pieczenia, a co najważniejsze dla nich smakowania słodkich wypieków. Po pysznych zapachach pieczywa, dzieci odwiedziły pobliską kwiaciarnię CudaWianki, w której poznały nazwy różnych kwiatów, tworzyły bukieciki oraz zobaczyły nietypowe prezentów, jakie tworzy się nie z kwiatów ale z kinder niespodzianki, pieluch, cukierków, maszynek do golenia (zobacz zdjęcia).

20170712 101818Dziennikarze Gazety Jarocińskiej trzeciego dnia uczestnikom półkolonii przeprowadzili warsztaty dziennikarskie oraz pokazali całe wydawnictwo. Dzieci miały dostęp do ksiąg archiwalnych gazety, zobaczyli jak dziennikarze pracują nad wydaniem gazety, reklam oraz poznali świat telewizji. Podczas warsztatów prowadzili wywiady, uczyli się robić zdjęcia i krótkie filmiki, a także prezentowali prognozę pogody przed kamerą (zobacz zdjęcia).

dsc09833W ramach realizowanego zadania „Kim będę?” przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Siedlemin „Szkoła Dzieciom”, w okresie od 10-14 lipca 2017r. zorganizowano półkolonie letnie w placówce Zespole Szkół w Siedleminie. W projekcie wzięło udział 55 dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 15 lat z Siedlemin oraz Gminy Jarocin. Uczestnicy, każdego dnia poznawali rożne zawody, brali udział w zajęciach profilaktycznych oraz warsztatach prowadzonych przez opiekunów półkolonii. Zajęć i warsztaty miały na celu uświadomienie ich jak można bezpiecznie, pożytecznie oraz aktywnie spędzić czas wolny od używek, komputera i Internetu. Pomocny w tych czynnościach okazał się program profilaktyczny „Trzy koła”. Organizowane były wycieczki w formie poznania danego zawodu od strony zaplecza. Pierwszego dnia dzieci odwiedziły Bibliotekę pod Ratuszem, gdzie podczas zabawy został przedstawiony dzień pracy bibliotekarza. Następnie udały się do Salonu Piękności LADY’S, w którym Pani fryzjerka pokazała techniki modelowania włosów/fryzur, a Pani kosmetyczka wykonała piękne manicure dziewczynkom (zobacz zdjęcia).

img 0692Dnia drugiego gościli w Urzędzie Miejskim w Jarocinie. Burmistrz Adam Pawlicki opowiadał jakie zadania na nim spoczywają oraz pokazał swój gabinet. Dzieci zwiedziły Urząd w trakcie pracy urzędników, którzy opowiadali na czym polega ich praca i jak wpływa to na życie mieszkańców gminy. Po odwiedzinach w Urzędzie Miejskim dzieci udały się do Banku Spółdzielczego w Jarocinie. Pracownicy banku przedstawili ciekawą prezentację dotyczącą funkcjonowania banków. Dzieci poznały sprzęty, które służą do liczenia i sprawdzania pieniędzy, zobaczyły różne karty kredytowe oraz pomieszczenie do archiwizacji dokumentów (zobacz zdjęcia).

p7060742W ramach projektu „Morska Przygoda” realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Siedlemin „Szkoła Dzieciom” zorganizowano w okresie od 30 czerwca do 6 lipca 2017 roku 7- dniowy obóz nad morze w Sianożętach. W obozie wzięło udział 39 dzieci i młodzieży w wieku od 8 do15 uczących się w Zespole Szkół w Siedlemina oraz w innych szkołach
z gminy Jarocin. Uczestnicy kolonii wypoczywali w ośrodku Solator w Sianożętach, gdzie mogli aktywnie spędzać wolny czas. Podzieleni zostali na trzy grupy, w celu doskonalenia umiejętności współpracy, zaradności, współżycia w zespole oraz pomagania innym. Opiekunowie grup organizowali zajęcia wychowawcze, aby nauczyć uczestników opanowania i przezwyciężenia złości i agresji. Do osiągnięcia wyznaczonego celu pomocny okazał się program profilaktyczny „Stop agresji i przemocy”. Obóz poprawił również kondycję fizyczną i poszerzył wiedzę dzieci i młodzieży. Zajęcia sportowe na plaży oraz na terenie ośrodka dawały możliwość wyładowania emocji, wzmocnienia gry w zespole oraz nawiązania nowych przyjaźni wśród uczestników. Poprzez organizowane wycieczki zwiedzili Ustronie Morskie, spędzili miłe popołudnie w Western Parku, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Kolejką Pacyfik przejechali się do Gąsek. Obozowicze aktywnie uczestniczyli w różnych konkursach: plastycznych, sportowych, karaoke, na najciekawszą budowlę z pisaku itp.. Wszyscy uczestnicy zostali poddani obrzędom chrztu morskiego.
Dzieci i młodzież, dzięki uzyskanemu dofinansowaniu mogli przeżyć 7-dniową przygodę morską, która pozostawi w ich życiu wspaniałe wspomnienia. Dziękujemy bardzo za przyznanie dotacji na realizację zadania „Moska Przygoda”, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jarocinie oraz Urzędowi Gminy w Jarocinie (zobacz zdjęcia).

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1

Wczoraj 1

W tym miesiącu 157

Razem 15944

Nadanie imienia Jana Pawła II

tlovideo

Nasza szkoła na mapie