Rok szkolny 2016/2017

p7060742W ramach projektu „Morska Przygoda” realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Siedlemin „Szkoła Dzieciom” zorganizowano w okresie od 30 czerwca do 6 lipca 2017 roku 7- dniowy obóz nad morze w Sianożętach. W obozie wzięło udział 39 dzieci i młodzieży w wieku od 8 do15 uczących się w Zespole Szkół w Siedlemina oraz w innych szkołach
z gminy Jarocin. Uczestnicy kolonii wypoczywali w ośrodku Solator w Sianożętach, gdzie mogli aktywnie spędzać wolny czas. Podzieleni zostali na trzy grupy, w celu doskonalenia umiejętności współpracy, zaradności, współżycia w zespole oraz pomagania innym. Opiekunowie grup organizowali zajęcia wychowawcze, aby nauczyć uczestników opanowania i przezwyciężenia złości i agresji. Do osiągnięcia wyznaczonego celu pomocny okazał się program profilaktyczny „Stop agresji i przemocy”. Obóz poprawił również kondycję fizyczną i poszerzył wiedzę dzieci i młodzieży. Zajęcia sportowe na plaży oraz na terenie ośrodka dawały możliwość wyładowania emocji, wzmocnienia gry w zespole oraz nawiązania nowych przyjaźni wśród uczestników. Poprzez organizowane wycieczki zwiedzili Ustronie Morskie, spędzili miłe popołudnie w Western Parku, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Kolejką Pacyfik przejechali się do Gąsek. Obozowicze aktywnie uczestniczyli w różnych konkursach: plastycznych, sportowych, karaoke, na najciekawszą budowlę z pisaku itp.. Wszyscy uczestnicy zostali poddani obrzędom chrztu morskiego.
Dzieci i młodzież, dzięki uzyskanemu dofinansowaniu mogli przeżyć 7-dniową przygodę morską, która pozostawi w ich życiu wspaniałe wspomnienia. Dziękujemy bardzo za przyznanie dotacji na realizację zadania „Moska Przygoda”, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jarocinie oraz Urzędowi Gminy w Jarocinie (zobacz zdjęcia).

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 3

Wczoraj 4

W tym miesiącu 132

Razem 15919

Nadanie imienia Jana Pawła II

tlovideo

Nasza szkoła na mapie